Vodafone FreeZone Stüdyo, Türkiye’nin Genç Cazcılarını Ağırladı

Haberin Tarihi : 4 Haziran 2018   |   Son Yenileme : 21 Şubat 2019

İSTANBUL CAZ FESTİVALİ GENÇ CAZ YARIŞMASI'NIN DEĞERLENDİRME KONSERLERİ  

VODAFONE FREEZONE STÜDYO'DA YAPILDI

Vodafone FreeZone ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiyle hayata geçirilen "FreeZone Stüdyo'da İKSV Serisi" projesinin "Genç Caz FreeZone Stüdyo'da" ayağında, 25. İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenecek "Parklarda Caz" etkinliğinde sahne alacak genç cazcılar belirlendi. Vodafone FreeZone Stüdyo'da performanslarını sergileyen gruplardan Art Blakey Tribute Band, JmH, Nar, Pelin Güneş Quartet, Portrait and a Dream ve The Kites, festivalde Beylikdüzü Yaşam Vadisi Parkı ve Fenerbahçe Khalkedon ile Fenerbahçe Parkı'nda, ücretsiz olarak gerçekleştirilecek "Parklarda Caz" etkinlikleri kapsamında yer alacak.

Vodafone FreeZone, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiylebaşlattığı "FreeZone Stüdyo'da İKSV Serisi" projesi kapsamında yerli genç seslere destek vermeye devam ediyor. Ana mekân olarak Türkiye'nin yeni dijital müzik platformu Vodafone FreeZone Stüdyo'nun kullanıldığı projenin "Genç Caz FreeZone Stüdyo'da" ayağında, 25. İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenecek"Parklarda Caz" etkinliğinde sahne alacak genç cazcılar belirlendi. Vodafone FreeZone Stüdyo'da gerçekleştirilen değerlendirme konserlerinde ilk 6 sırayı paylaşan Art Blakey Tribute Band, JmH, Nar, Pelin Güneş Quartet, Portrait and a Dream veThe Kites, festivaldeBeylikdüzü Yaşam Vadisi Parkıve Fenerbahçe Khalkedonile Fenerbahçe Parkı'nda, Vodafone FreeZone sponsorluğunda ücretsiz gerçekleştirilecek "Parklarda Caz" etkinlikleri kapsamında sahneye çıkacak. Genç caz gruplarına Vodafone FreeZone Stüdyo'da profesyonel kayıt imkânı da sunulacak.

"Genç Caz FreeZone Stüdyo'da" kapsamında Vodafone FreeZone Stüdyo'da ücretsiz demo kaydı imkânı sağlanan genç caz grupları, Aycan Teztel, Cem Tuncer, Cenk Erdoğan, Feridun Ertaşkan, Ferit Odman, Hediye Güven, Hülya Tunçağ, Sevin Okyay, Yekta Kopan veHarun İzer'denoluşan İKSV Genç Caz Seçici Kurulu tarafından değerlendirildi. Vodafone FreeZone Stüdyo'da düzenlenen finalde, Fırat Bodur Trio, Burak Cihangirli Project feat. Deniz Özçelik, TAKE III, Pelin Güneş Quartet, Portrait and a Dream, Art Blakey Tribute Band, Nar, JmH, İpek Göztepe Quartet veThe Kitesisimli gruplar yarıştı. 

Engin Aksoy: "Vodafone FreeZone Stüdyo'da farklı müzik türlerine destek veriyoruz"

İKSV ile Türkiye'de yerli müzik üretimi ve tüketimine destek olacak bir projeye imza attıklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

"Türkiye'nin yeni dijital müzik platformu Vodafone FreeZone Stüdyo'da, İKSV işbirliğiyle İstanbul Caz Festivali'nde yer alan çeşitli sanatçıların özel performanslarına ev sahipliği yapıyoruz. Ayrıca, dijital ortamda gençler için öğretici ve yönlendirici içerikler oluşturarak koçluk da sağlıyoruz. Vodafone FreeZone Stüdyo'da farklı müzik türlerine destek vererek yapılan işlerde çeşitlilik sağlanmasını hedefliyoruz. İKSV'nin Genç Caz yarışmasının finali de bu hedefle Vodafone FreeZone Stüdyo'da ev sahipliğini yaptığımız bir etkinlik oldu. Birbirinden yetenekli genç caz gruplarımız stüdyomuzda performanslarını sergiledi ve Temmuz ayındaki 'Parklarda Caz' etkinliğinde sahne almak için kıyasıya mücadele etti. Gençlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz." 

"FreeZone Stüdyo'da İKSV Serisi" devam ediyor

İstanbul Caz Festivali programı ile bağlantılı olarak gerçekleştirilen "FreeZone Stüdyo'da İKSV Serisi" etkinlikleri kapsamında Vodafone FreeZone Stüdyo, İKSV'nin küratörlüğünde cazdan rock'a, hip-hop'tan elektronik müziğe, yerli müzisyen ve grupların özel performanslarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Vodafone FreeZone Stüdyo'da ayrıca, müzisyenler ve sektörün önde gelen isimleriyle söyleşi ve atölyeler de düzenleniyor. Bu içeriklerin tamamı Vodafone FreeZone YouTubekanalından izlenebiliyor. 

Bültenin Devamını Oku

İlgili Görseller

Seçilenleri Bilgisayara İndir Seçilenleri Sepete Ekle