“Vodafone Yanımda” kullanıcıları, MasterPass™ İle Dijital Ödemelerini Kolayca Yapacak

Haberin Tarihi : 26 Ağustos 2017   |   Son Yenileme : 26 Ağustos 2017

VODAFONE, TÜRKİYE'DE MASTERCARD'IN YENİ DİJİTAL ÖDEME ÇÖZÜMÜ MASTERPASS'İ SUNAN İLK VE TEK OPERATÖR OLDU

Dijital bağlantılı yaşamı bireyler için kolay ve erişilebilir kılmayı hedefleyen Vodafone, mobil ödeme alanında sunduğu servislere bir yenisini ekledi. Şirket, Vodafone Cep Cüzdan ve Vodafone Cep Nakit Kart uygulamalarının ardından şimdi de Mastercard işbirliğiyle sunduğu Masterpass dijital ödeme çözümüyle abonelerinin hayatını bir kez daha kolaylaştırıyor.

Türkiye'deki operatörler arasında bir ilk olan Masterpass ödeme altyapısı ile aboneler dijital kanallardan cep lira yükleme ve fatura ödeme işlemlerini her defasında kart bilgilerini girmek zorunda kalmadan kolayca yapabilecek. Vodafone'lular, TL yüklemek ya da fatura ödemek istediklerinde, Vodafone Online Self Servis ya da Vodafone Yanımda uygulamaları üzerinden kayıtlı kartlarını seçip işlemlerini tamamlayabilecek.   

Türkiye'nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, abonelerine mobil finansal servisler alanında yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor. Vodafone'un Mastercard işbirliğiyle sunduğu Masterpass dijital ödeme çözümüyle, aboneler dijital kanallardan cep lira yükleme ve fatura ödeme işlemlerini artık daha kolay yapabilecek. Türkiye'deki operatörler arasında bir ilk olan bu çözümle, Vodafone'lu aboneler dijital ödemelerinde her defasında kart bilgilerini girmek zorunda kalmayacak. Masterpass çözümünden yararlanmak için kart bilgilerini sisteme bir kez tanımlamak yeterli olacak. Ayrıca, tüm dünyada Masterpass anlaşmalı 300 bini aşkın işyerinde tek tıkla ödeme yapılabilecek. Aboneler, TL yüklemek ya da fatura ödemek istediklerinde, Vodafone Online Self Servis ya da Vodafone Yanımda uygulamaları üzerinden kayıtlı kartlarını seçip işlemlerini tamamlayabilecek. Vodafone ve Mastercard işbirliğiyle TL yükleme ya da fatura ödeme işlemlerini Vodafone Online Self Servis ya da Vodafone Yanımda uygulamaları üzerinden Masterpass sistemine kayıt olduktan sonra gerçekleştiren aboneler, ilk işlemlerine özel 1 hafta geçerli 2GB internet kazanacak.

Engin Aksoy: "Dijital kanallardan yapılan aylık ödeme oranını 2 kat artırmayı hedefliyoruz"

Dijitalleşmenin en önemli aşamalarından birinin mobil ödeme olanaklarının yaygınlaştığı bir topluma geçmek olduğuna işaret eden Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

"Vodafone olarak, dijitalleşmenin önemli bir parçası olan dijital ödeme sistemlerinin günlük hayat içinde daha çok yer almasını hedefliyoruz. Bu hedefle hayata geçirdiğimiz Vodafone Cep Cüzdan ve Vodafone Cep Nakit Kart uygulamalarının ardından şimdi de Türkiye'de operatörler arasında bir ilki gerçekleştirip Masterpass dijital ödeme çözümünü abonelerimize sunuyoruz. Bugün 32 global pazarda 300 binden fazla firmayla hayata geçirilmiş bir çözüm olan Masterpass ile abonelerimize online ödemelerini her defasında kart bilgilerini girmek zorunda kalmadan daha hızlı, kolay ve güvenli şekilde yapma imkânı sağlıyoruz. Masterpass işbirliğiyle, online kanallardan yapılan aylık ödeme oranını 2 kat artırmayı hedefliyoruz. Yenilikçi dijital ödeme teknolojileriyle abonelerimizin hayatını kolaylaştıran çözümler sunmayı sürdüreceğiz." 

Yasemin Bedir: "Masterpass ile günlük ödemeleri basitleştiriyoruz"

Mastercard olarak tüketicilere, kart düzenleyen kuruluşlara ve işyerlerine en üstün ödeme güvenliği metodunu sunduklarını belirten Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yasemin Bedir ise şöyle konuştu:

"Sektörümüz için bir dönüm noktası olan yeni dijital ödeme çözümümüz Masterpass ile tüm dünyada milyarlara ulaşma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Masterpass ile tüketiciler ister online olarak, ister bir uygulama üzerinden, isterse mağazada olsun, istedikleri yerden dijital ödeme kanallarını kullanarak daha hızlı, basit ve güvenli alışveriş yapabiliyor. Günlük ödemeleri basitleştiren Masterpass™ çözümünü Vodafone Türkiye işbirliğiyle daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz."

Kart bilgisini bir kez girmek yeterli olacak

Vodafone aboneleri, "Fatura Ödeme" ve "Cep Lira Yükleme" olmak üzere iki ayrı seçenek halinde sunulan ödemeler dünyasında, Masterpass çözümüyle Vodafone Online Self Servis ve Vodafone Yanımda uygulamalarında, Masterpass sistemine kart bilgilerini bir kez sadece kayıt olurken ekledikten sonra bir sonraki ödemede tek bir tıkla kart seçimi yaparak ödemelerini tamamlayabilecek. Daha önce başka bir platformda Masterpass üyeliği yapmış abonelerin ise bu üyeliği Vodafone kanallarında tanınacak ve aboneler mevcutta kayıtlı kartlarından birini seçerek ödemesini gerçekleştirebilecek. 

Gelişmiş güvenlik yapısı

Gelişmiş güvenlik altyapısıyla dikkat çeken Masterpass çözümü, Mastercard ve diğer ödeme ağlarının kartlarına ait detaylar, kullanıcının ödeme tercihleri, vb. dahil tüm ödeme bilgilerini güvenli bir yerde depoluyor. Bilgi güvenliğini sağlayan tokenizasyon dahil en gelişmiş ödeme güvenliği metotlarından yararlanan Masterpass, bu sayede kart bilgilerinin kopyalanma riskini ortadan kaldırıyor. Ayrıca, aboneler ödeme ve kart ekleme işlemlerini, işlem yapılacak kayıtlı kredi kartının bankasından gelen SMS'teki kodu girerek tamamlayabiliyor. Böylece, dolandırıcılık amaçlı çekimler ve kart kopyalanma riski oluşmuyor.

Vodafone Türkiye hakkında

Gelirler bakımından dünyanın en büyük uluslararası mobil iletişim şirketlerinden biri olan Vodafone Grubu'nun bünyesinde yer alan Vodafone Türkiye, 30 Haziran 2017 itibariyle hizmet sunduğu 22,8 milyon abonesiyle Türkiye'nin ikinci büyük mobil iletişim şirketidir. Türkiye'nin en büyük uluslararası doğrudan yatırımcılarından olan Vodafone Türkiye'nin bugüne kadar toplam yatırımları 20 milyar TL'ye ulaşmıştır. 2010'da Borusan Telekom'u bünyesine katan Vodafone Türkiye, 2011'de de Türkiye'nin en büyük alternatif telekom operatörlerinden Koç.net'i bünyesine dâhil etmiştir. Türkiye'nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonu doğrultusunda bireylere ve kurumlara mobil ses, sabit ses, mobil internet, ADSL ve fiber hizmetleri sunan Vodafone Türkiye, yaklaşık 3.300'ü aşkın çalışan kadrosu, 1.200'ü aşkın perakende mağazası ve ekosisteminde bulunan 43.000 paydaşı ile faaliyet göstermektedir.

 

Mastercard hakkında

Mastercard ödemeler sistemi alanında faaliyet gösteren global bir teknoloji şirketidir. Dünyanın en hızlı ödeme işlemleri ağına sahip Mastercard; tüketicileri, finans kuruluşlarını, işyerlerini, kamu ve özel sektörü, 210'u aşkın ülkede ve bölgede birbirine bağlamaktadır. Mastercard'ın sunduğu ürünler ve çözümler; alışveriş, seyahat, iş ve finans yönetimi gibi günlük ticari faaliyetlerin herkes için daha kolay, daha güvenli ve daha verimli olmasını sağlamaktadır.

Bültenin Devamını Oku

İlgili Görseller

Seçilenleri Bilgisayara İndir Seçilenleri Sepete Ekle