Vodafone Football Cup Heyecanı Sürüyor

Haberin Tarihi : 11 Ocak 2013

Vodafone Türkiye'nin bu yıl üçüncü kez düzenlediği ve 10 şehre yaygınlaştırdığı Vodafone Football Cup'ın şehir elemeleri devam ediyor. 1355 takımda 11 bine yakın futbolcunun halı sahada mücadele ettiği turnuvada şehir birincisi takımlar, Türkiye finallerine katılmaya hak kazanacak. 

Vodafone Türkiye'nin desteğiyle hayata geçirilen Vodafone Football Cup'ın şehir elemeleri devam ediyor. Gördüğü ilgi nedeniyle bu yıl 10 şehre yayılan Vodafone Football Cup, "Şehrin İçin Oyna" sloganıyla İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Adana, Gaziantep, Urfa, Elazığ, Antalya ve Trabzon'da futbolseverleri bir araya getiriyor. 1355 takımda 11 bine yakın futbolcunun katıldığı turnuvada şehir birincisi olan takımlar, Türkiye finallerinde mücadele edecek.

3 bin 250 litre su, 2 bin 514 gol!

Vodafone Football Cup'ın 10 ilde devam eden elemeleri 5 Ocak günü Adana'da Pascal Nouma'nın yaptığı başlama vuruşu ile start aldı. Elemeler kapsamında 5-6 Ocak haftasonu 838 maç yapıldı ve Elazığ, Antalya ve Trabzon'un il birincileri belli oldu. Pala 23 Elazığ şampiyonu olurken, Ford Bilaller Antalya'da, Yenilmezler Trabzon'da il şampiyonluğunu kazandı.

Maçlarda 11 bine yakın forma dağıtıldı, 3 bin 250 litre su tüketildi ve 2 bin 514 adet gol atıldı. Organizasyonda 90 organizasyon elemanı, 66 hakem, 21 sağlık görevlisi 32 güvenlik görevlisi çalıştı. Turnuva katılımcıları arasında "Haydar ve Dümenleri", "Adını Senkoyspor", "2+1 Sobalı" gibi birbirinden ilginç isimli takımlar da dikkat çekti.

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Lütfullah Kitapçı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Vodafone Türkiye olarak ülkemizde pek çok sporseverin ortak ilgi alanı olan futbolu, en önemli spor yatırımlarımızdan biri olarak görüyoruz. Vodafone Football Cup ile 'Herkes İçin Futbol' anlayışıyla futbol meraklısı abonelerimizin amatör heveslerini, profesyonel atmosferde yaşamalarını sağlıyoruz. Bu yıl 10 ilde yaygınlaştırdığımız Vodafone Football Cup'ın elemelerini geçtiğimiz haftasonu başlattık. 838 maçta 6 bin 700 sporsever centilmence mücadele etti ve Elazığ, Antalya ve Trabzon'un il şampiyonları belli oldu. Diğer illerimizdeki elemeler 20 Ocak'a kadar devam edecek. Takımlar, şehirlerinin birincisi olup Türkiye finaline katılmak için mücadelelerini sürdürecekler. Bu yıl büyük coşku ile başladığımız turnuvamızı, önümüzdeki yıl ülkemizin diğer illerinde de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz."

Turnuvayla ilgili detaylı bilgi için www.vodafonecup.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bültenin Devamını Oku