Vodafone Football Cup’ta Eleme Heyecanı, 1355 Takım Şehri İçin Oynayacak

Haberin Tarihi : 5 Ocak 2013

10 Şehirde 11 Bine Yakın Sporseverin Halı Saha Mücadelesi Başladı

Vodafone'un "Şehrin İçin Oyna!" sloganıyla bu yıl üçüncü kez hayata geçirdiği ve rekor bir katılım sağlanan Vodafone Football Cup şehir elemelerine start verildi. Başlama vuruşunu Adana'da, efsane futbolcu Pascal Nouma yaptı. 

10 ilde gerçekleştirilecek elemelerde 11 bine yakın sporcu ve 1355 takım, şehri için mücadele verecek. Şehir birincisi takımlar, 28 - 30 Mart tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek Türkiye finallerine katılacak.

Vodafone Türkiye'nin desteğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Vodafone Football Cup'taşehir elemeleri Adana'da yapılan başlama vuruşuyla başladı. Gördüğü ilgi nedeniyle bu yıl 10 şehre yayılan Vodafone Football Cup, "Şehrin İçin Oyna" sloganıyla İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Adana, Gaziantep, Urfa, Elazığ, Antalya ve Trabzon'da futbolseverleri bir araya getirecek. 10 ilde yapılacak elemelerin ardından şehir birincisi takımlar, 28 - 30 Mart tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek Türkiye finallerinde mücadele edecek. 

Vodafone Football Cup şehir elemelerinde 10 ilde bu yıl rekor bir katılımla 11 bine yakın sporcu mücadele verecek. 1355 takımın şehir birincisi olmak için yarışacağı turnuvanın Adana'daki başlama vuruşu, efsane futbolcu Pascal Nouma tarafından yapıldı.

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Lütfullah Kitapçı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Vodafone Türkiye olarak ülkemizde tüm sporseverlerin ortak ilgi alanı olan futbolu, spor yatırımlarımız arasında önemli bir noktada konumlandırıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu'nun da desteklediği 'herkes için futbol' anlayışıyla futbol meraklısı abonelerimizin amatör heveslerini, orijinal formaları ve federasyon hakemlerinin yönetimiyle profesyonel atmosferde  yaşamalarını sağlıyoruz. 3 yılda Vodafone Football Cup'ı 10 il için yaygınlaştırdık ve bu yıl 11 bine yakın sporseverin rekor katılımını sağladık. Önümüzdeki dönemde de ülkemizin diğer illerinde turnuvamızı ve futbol coşkusunu yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Bu yıl Vodafone Football Cup'ın elemelerine Adana'dan start verdik. 10 ilde hafta sonları gerçekleştireceğimiz elemelere tüm vatandaşlarımızı davet ediyor, gelin spor ve eğlence dolu saatleri Vodafone Football Cup'ta birlikte yaşayalım diyoruz."

Vodafone Football Cup elemeleri, 5 - 20 Ocak tarihleri arasında İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Adana, Gaziantep, Urfa, Elazığ, Antalya ve Trabzon'da gerçekleştirilecek. İstanbul'da 355, Adana'da 226, İzmir'de 150, Ankara'da 138, Urfa'da 104, Gaziantep'te 103, Bursa'da 102, Antalya'da 71, Trabzon'da 58, Elazığ'da ise 48 takım şehri için mücadele verecek. Şehir elemelerinin ardından Türkiye finalleri düzenlenecek. Turnuvada il birincileri ve Türkiye şampiyonu olan takıma sürpriz ödüller verilecek.

Turnuvayla ilgili detaylı bilgi için www.vodafonecup.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone Football Cup'a ilk 2 yılında toplam 810 takım ve 6 bine yakın kişi katıldı. Geçen yıl 550 takım ve 4 bine yakın oyuncu katıldı:

Katılımcıların % 40'ı öğrenci, %60'ı ise çalışandı. Yaş ortalamasının %65'ini 18 – 24  yaş, %20'sini 25- 30 yaş, 'ini 31 yaş üzeri oluşturuyordu.

Turnuva geçtiğimiz yıl Kasım ve Aralık 2011 boyunca İzmir, Bursa, Kayseri ve Mersin'de futbolseverleri bir araya getirdikten sonra, 24 Aralık'ta İzmir'de gerçekleşen büyük finalle son buldu.

Finalde zirveye uzanarak Vodafone Football Cup'ın şampiyonu olan İzmirli Mosi Tekstil, rakibi bir diğer İzmir temsilcisi olan Bulut Mobilya'yı 5-1 yendi. Mosi Tekstil, görkemli bir ödül töreni ile Beşiktaş'ın unutulmaz ismi Pascal Nouma veVodafone Türkiye Pazarlama Bölüm Başkanı Lütfullah Kitapçı'nın elinden kupayı aldı. Türkiye Finali, 24 Aralık'ta MFÖ'nün İzmir Arena'da verdiği konserle son buldu.Turnuvada il birincisi olan tüm takımların oyuncularına HTCWildfire S akıllı telefon hediye edilirken, Mosi Tekstil'in oyuncuları iPad 2 ödülünün sahibi oldu.

Şampiyon takım aynı zamanda 6 Şubat 2012'de ülkemizi Vodafone Football Cup'ın uluslararası bacağında temsil etti ve Londra Central Hall Westminster'da gerçekleşen Laureus Dünya Spor Ödülleri Gecesi'ni yerinde izleme ayrıcalığına sahip oldu. 

 

Bültenin Devamını Oku

İlgili Görseller

Seçilenleri Bilgisayara İndir Seçilenleri Sepete Ekle