Vodafone, Mtv Vergisini Tek Sms İle Cebe Taşıyor

Haberin Tarihi : 16 Ocak 2013

Vodafone Türkiye, abonelerinin 2013 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarlarıyla geçmiş yıllara ait borçlarını tek bir SMS ile ceplerine taşıyacak bilgilendirme servisini hayata geçirdi.  

Dünya kalitesinde, en ileri teknolojileri tüm Türkiye için erişilebilir kılarak toplumun yaşam kalitesini artırmak hedefiyle faaliyet gösteren Vodafone Türkiye, abonelerinin hayatını kolaylaştıracak bir hizmeti daha hayata geçirdi. Vodafone Türkiye, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarları ile geçmiş yıllara ait borçlara yönelik bilgiler tek bir SMS ile öğrenme imkânı sağlıyor.  

Vodafone'un, motorlu taşıtlar vergi tutarı ve borç bilgilerini her an, her yerden erişilebilir kılan bu hizmetinden faydalanmak isteyen abonelerin, 1189'a kısa mesaj göndermeleri yeterli oluyor. 2013 yılına ait Ocak ve Temmuz ayı MTV tutarlarına ilişkin bilgi almak için "MTV" yazıp boşluk bıraktıktan sonra sorgulanacak aracın plakasının yazılması yeterli oluyor. Geçmiş yıllara ilişkin bilgi almak için ise "MTV" yazarak sorgulanan aracın plakası, aracın tescil tarihi ve kişinin TC kimlik numarasının aralarında boşluk bırakarak yazılması gerekiyor. Vodafone'un vergi mükellefi abonelerinin hayatında fark yaratan servisi kapsamında, yapılan her sorgulama 0,40 TL olarak ücretlendiriliyor.

Bültenin Devamını Oku

İlgili Görseller